Güvenlik ve Ulaşım Müdürlüğü

Uluslararası Alasia Üniversitesi Kampüsünde yaşam kontrol ilkemiz, düzenin aksamadan yürütülmesini sağlamak ve kişilere güvenli yaşayabilme rahatlığını hissettirebilmektir.

Buna göre öncelikli görevimiz öğrenci, akademik ve idari personelin her şartta güvenliğini sağlamak, kampüste meydana gelebilecek yangın, doğal afet gibi durumlara ani müdahale etmek, kampüse giriş ve çıkışların kontrolü ile kampüs içi trafik akışını düzenlemek, kampüs içindeki faaliyetlerin emniyetli ve güvenli bir şekilde yürütülmesine eşlik etmektir.

Yaşam kontrol ilkemiz çerçevesinde Uluslararası Alasia Üniversitesi kampüsünde kalan öğrenciler ile Alasia Üniversitesi ailesinin ulaşımı, servis araçlarımız ile sağlanmaktadır. Bu hizmetler KKTC “Motorlu Araçlar Yol ve Eşya Taşıma Denetim Yasasına” göre, can ve mal güvenliği hükümleri kapsamında yürütülmekte olup ücretsiz olarak verilmektedir.

Ayrıca kampüs ve yurt bölgelerinde haftanın 7 günü 24 saat görev yapan güvenlik görevlileri ve kamera takip sistemleri ile kampüs içerisinde öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize endişeden, tasadan ve kaygıdan uzak huzurlu ve güvenli bir yaşam sunulmaktadır.

Access Map
Close
Kashiwa Campus
Close
Hongo Campus
Close
Komaba Campus
Close