Rektör’ün Mesajı

Prof. Dr. Mehmet Refik MAS

Sevgili Öğrenciler,

Hızlı küreselleşen dünyamızda bir bütün olarak insanlık tarafından ele alınması gereken sorunların varlığı gün geçtikçe artmaktadır. Bu küresel ölçekte meseleleri ele almak ; çok sayıda insanın bilgilerini paylaşmasını ve daha sonra ortak bilgilerini işbirliği yapmak ve harekete geçmek için kullanmasını gerekli kılar.

Üniversite akıl sürecini duygusal süreçlerin önüne alarak kişilerin olayları görerek, tartışarak farkına varabilmelerini sağlayan ortamlar yaratan ve gerçeği arayan kurumdur.

Aranan gerçeklik; insanın ,toplumların sorunlar karşısında yetersizliğini giderecek, önyargının dogmanın karşısında yılmadan durabilecek olan tek otoritedir.

Bu arayışın hiç kolay değil, ancak kolay olmadığını bildiğimiz gibi imkânsız da değildir.

Bu bağlamda yol göstericimiz cesaret ve bilgeliktir.

Yenilikçi düşünce ve yaratıcılığı ön planda tutan ‘Birlikte en iyiyi

yaratmak ve sürekli geliştirmek’ ana ilkesini benimseyen Alasia Üniversitesi  bir dünya üniversitesi olma yolunda yenilikçi eğitim anlayışıyla adımlar atmaktadır.

Üniversitemizin temel amacı, evrensel değerlere sahip, toplumun ihtiyaçlarına duyarlı ve çözüm üretmeye odaklı, birlikte yaratma ve geliştirmeyi benimsemiş, sürekli gelişime açık ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektir.

Bilim, Sanat, Kültür ile büyüyen insan odaklı üniversitemize katacağınız değerler ve renkler için sizleri bekliyoruz.

Access Map
Close
Kashiwa Campus
Close
Hongo Campus
Close
Komaba Campus
Close